• ozobot

  nowoczesne pomoce dydaktyczne

 • zainteresowania

  rozwijanie zainteresowań i umiejętności

 • klasy pływackie

  nauka pływania

 • sztandar

  tradycja i nowoczesność

 19.10.2021 uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami p. Anną Adamczyk, Renatą Wilk, Magdaleną Sułek – Zamorską, Patrycją Mróz, Ewą Filą i panem Jakubem Biłykiem udali się na żywą lekcję historii do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau.

W tej trudnej emocjonalnie wyprawie uczniowie dowiedzieli się o  przyczynach powstania niemieckiego obozu zagłady, o jego funkcjonowaniu. Zwiedzając kolejne bloki obozowe młodzież poznała i zobaczyła na fotografiach jak toczyło się życie w niemieckim obozie zagłady Auschwitz – Birkenau,  na własne oczy uczestnicy wyjazdu zobaczyli ogrom ludzkich tragedii, cierpienia, bólu ale także odwagi, siły i nadziei, które pozwoliły przeżyć części z więźniów. Uczniowie wraz z opiekunami złożyli kwiaty       i zapalili znicze pod ścianą egzekucji w Auschwitz oraz pod pomnikiem ofiar w Brzezince. Uczcili miliony straconych istnień minutą ciszy. Wyjazd do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau był  trudną a zarazem bardzo ważną i potrzebną wizytą, miał na celu poszerzenie zagadnień związanych z historią – II wojną światową, ale przede wszystkim była to lekcja człowieczeństwa, pamięci i przestrogi dla nas wszystkich.